Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Psíkovia - nespútané‚ chlpaté zázraky prírody :)

Alvinko

 

Alvinko 

Alvinko vo veku 9 mesiacov

 

Alvinko vo veku jedného roku....a jeho legendárna fontánka :)

                                           

                                                                       

Keďže fontánka, Alvinka príliš nenadchla prešli sme na jednoduchý zostrih ofinky, ale mu to svedčí čo poviete?

                              

                                      

 

Alvinko je maltezáčik s krásne modelovanou jabĺčkovou hlavičkou, kratšieho rámca telíčka, neuveriteľne krásnou dlhou a hustou srsťou. Jeho súčasná váha je 3kg. Je to taká naša maličká perelínka :)))                  

                     

 

Alvinko ku  nám prišiel vo veku 8týždňov kedy vážil necelých 500g. Bola to taká malá rukavička.  Bol neskutočne maličký  , ale už v tomto veku sa rysovala jeho neuveriteľne priateľská povaha. Alvinko proste miluje všetkých a všetko. Ak spravíte tú chybu, že si ho nevšímate hneď je pripravený Vás na to upozorniť svojím povestným "bavúúúú" . Čo značí, že každá návšteva, ktorá ku nám príde prebieha v znamení Alvinkovho obliehania....:)

 

                                   

Je to psík , ktorý nevyhľadáva konflikty preto sa radšej podriaďuje. Preto ho musíme dosť často chrániť pri papaní, nakoľko dominantnejší jedinci najšej malej zvieracej rodinky - hlavne kocúr Celestýn - zvyknú vybieliť jeho misku skôr ako sa Alvinko ku niečomu odhodlá...

                             

V minulosti som chovala pudlíčkov (sú namaľovaní na obraze za Alvinkom), boli to moji neuveriteľní kamaráti , ktorí ma podržali vždy keď som to najviac potrebovala. Po rokoch, keď sa všetky moje pudlíčky pobrali do psieho neba, som sa rozhodla začať s chovom maltezáčikov. Práve ich povaha bola rozhodujúca pri výbere nášho domáceho miláčika, rovnako ako krásna dlhá srsť a v neposlednom rade aj veľkosť.....

                         

Vtierka Alvinko dostal nový strih. Prečo? Jednoducho udržať krásnu srsť maltezáčikovy , ktorého pravideľne oblieha jeho kamarátka a systematicky ošklbkáva je nemyslitelné. Alvinko čoskoro vyzeral ako ošklbané káčatko. Ale nový strih mu svedčí čo poviete?

 

 

                

TOPlist