Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Psíkovia - nespútané‚ chlpaté zázraky prírody :)

Ajka

 

                     Ajka

 

Dostala meno po jednej úžasnej pudlinke. Bol to psík, ktorý sa dokázal usmievať, mal vždy dobrú náladu a miloval ma z celého psieho srdiečka. Dúfala som, že nová Ajka bude rovnaká ako tá stará...Nesklamala som sa. Iba s jedným rozdielom, tá nová Ajka miluje nie len mňa, ale  celú moju rodinu , nerobí rodziely v prejavovaní lásky a veľmi, skutočne veľmi mi pomáha spolu s Alvinkom pri výchove mojej značne aktívnej dcérky Aničky Márii. 

                       

 

Ajušku sme si priviezli  vo veku 2mesiacov kedy vážila 900g 

Priviezli sme si ju od "chovateľa", ktorý má ku sutočnému chovu psíkov skutočne ďaleko...Veľa krát som čítala články v ktorých odporúčajú nebrať od takýchto ľudí psíkov, avšak ťažko sa rozhoduje,keď vidíte z akých podmienok psíček pochádza a vy viete, že ak ho nezoberiete vy skončí u najbližšieho výkupcu šteniat....A tak aj napriek tomu, že som hľadala iný typ maltezáčika Ajulka skončila u nás a do dnes svoje rozhodnutie neľutujem..

 Priznávam, že Ajka nepatrí ku psíkom, ktorý sa radi predvádzajú pri fotení a to je hádanm jediná jej chybyčka :)

Ajka je psík, ktorý dokáže znášať rôzne výstrelky mojej maličkej dcérky, je ochotná okamžite odpúšťať jej občas značne hrubé zachádzanie s ňou a naopak učí ju ako sa má ku živým tvorom chovať.

Ajka však nepatrí ku gaučovým typom psíkov. Aj keď si rada pohovie na posteli, drieme v nej aj malý čertík, ktorý spôsobuje, že sa rovnako rada preháňa s ďalšími jej psími kamarátmi po záhrade a neraz riadne potrápi maličkého Alvinka, ktorý pri všetkej svojej priam naivnej dobrote sa zmôže len na občasný vyčítavý hysterický štekot...

Najlepšie fotky Ajky sa robia vtedy,keď netuší, že je na muške fotoaparátu :)

Váha dospelej Ajky sú 4kg a výška 25cm.

..

 

TOPlist